199D225X9035BXV1
Mfr.Part #
199D225X9035BXV1
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 35V RADIAL
Radial
Height :
11.62mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±10%
Type :
Conformal Coated
Leakage Current :
700nA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
2.2μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Manufacturer Size Code :
B
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Lead Pitch :
2.54mm
Height Seated (Max) :
0.360 9.14mm
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated :
35V
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TANTALEX®, 199D
Published :
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated DC :
35V
Packaging :
Bulk
Length :
7.62mm