199D225X5020AXV1E3
Mfr.Part #
199D225X5020AXV1E3
Description
CAP TANT 2.2UF 5% 20V RADIAL
Tantalum Capacitors
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.340 8.64mm
Size / Dimension :
0.173Dia 4.40mm
Series :
TANTALEX®, 199D
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated :
20V
Tolerance :
±5%
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Manufacturer Size Code :
A
Lead Pitch :
2.54mm
Capacitance :
2.2μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C