199D225X0035B6B1E3
Mfr.Part #
199D225X0035B6B1E3
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL
Conformal Coated
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Published :
ECCN Code :
EAR99
Polarity :
POLARIZED
Manufacturer Size Code :
B
Series :
TANTALEX®, 199D
Packing Method :
TR
Length :
5mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Height Seated (Max) :
0.398 10.12mm
Lead Pitch :
5.08mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±20%
Terminal Shape :
Wire
Width :
5mm
Tan Delta :
0.06
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
2.2μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C