199D225X0025A6V1E3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
199D225X0025A6V1E3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 2.2UF 20% 25V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Bulk
Tan Delta :
0.06
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Size / Dimension :
0.173Dia 4.40mm
Package / Case :
Radial
Operating Temperature :
-55°C~125°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±20%
Pbfree Code :
yes
Lead Pitch :
5.08mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
A
Width :
4.4mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Length :
4.4mm
Published :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
2.2μF
Series :
TANTALEX®, 199D
Terminal Shape :
Wire
Height Seated (Max) :
0.378 9.61mm