199D224X9035A1V1E3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
199D224X9035A1V1E3
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.22UF 10% 35V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Capacitance :
0.22µF
Lead Pitch :
2.54mm
Lead Free :
Lead Free
Published :
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Bulk
Tan Delta :
0.04
Terminal Shape :
Wire
Height :
12.192mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
Radial
Mount :
PCB, Through Hole
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.173Dia 4.40mm
Voltage - Rated DC :
35V
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±10%
Length :
4.4mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Number of Pins :
2
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.280 7.11mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Manufacturer Size Code :
A
Type :
Conformal Coated
Width :
4.4mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C