199D156X9025DXV1
Mfr.Part #
199D156X9025DXV1
Description
CAP TANT 15UF 10% 25V RADIAL
Length :
10.16mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
15μF
Package / Case :
Radial
Voltage - Rated DC :
25V
Series :
TANTALEX®, 199D
Manufacturer Size Code :
D
Height Seated (Max) :
0.460 11.68mm
Radiation Hardening :
No
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Voltage - Rated :
25V
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
14.16mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±10%
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Leakage Current :
3μA
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Termination :
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Lead Pitch :
2.54mm