199D107X9010E6A1E3
Mfr.Part #
199D107X9010E6A1E3
Description
CAP TANT 100UF 10% 10V RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
8.6mm
Length :
8.6mm
Series :
TANTALEX®, 199D
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.339Dia 8.60mm
Packing Method :
Ammo Pack
Tolerance :
±10%
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mounting Type :
Through Hole
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Capacitance :
100μF
Lead Spacing :
0.200 5.08mm
Lead Pitch :
5.08mm
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Radial
Tan Delta :
0.1
Mount :
Height Seated (Max) :
0.591 15.00mm