199D106X9035DXV1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
199D106X9035DXV1
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 10UF 10% 35V RADIAL
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Published :
Width :
6mm
Number of Terminations :
2
Leakage Current :
0.0035mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
2.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Packaging :
Bulk
Series :
TANTALEX®, 199D
Height Seated (Max) :
0.460 11.68mm
Pbfree Code :
yes
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
Radial
Manufacturer Size Code :
D
Type :
Conformal Coated
Radiation Hardening :
No
Length :
6.35mm
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
10 Weeks
Mounting Type :
Through Hole
Tan Delta :
0.08
Mount :
Through Hole
ECCN Code :
EAR99
Capacitance :
10μF