199D106X9025C2C1E3
Mfr.Part #
199D106X9025C2C1E3
Description
CAP TANT 10UF 10% 25V RADIAL
Tantalum Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Capacitance :
10μF
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Radial
Mounting Type :
Through Hole
Voltage - Rated :
25V
Size / Dimension :
0.217Dia 5.50mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
0.360 9.14mm