199D106X9016C5B1
Mfr.Part #
199D106X9016C5B1
Description
CAP TANT 10UF 10% 16V RADIAL
Factory Lead Time :
9 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Pitch :
3.18mm
Lead Spacing :
0.125 3.18mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
16V
Capacitance :
10μF
Manufacturer Size Code :
C
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Size / Dimension :
0.217Dia 5.50mm