199D106X9010BXB1
Mfr.Part #
199D106X9010BXB1
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V RADIAL
Tantalum Capacitors
Termination :
Radial
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Package / Case :
Size / Dimension :
0.197Dia 5.00mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated DC :
10V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.62mm
Height Seated (Max) :
0.360 9.14mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Voltage - Rated :
10V
Height :
11.62mm
Lead Pitch :
2.54mm
Capacitance :
10μF
Mounting Type :
Through Hole
Tolerance :
±10%
Radiation Hardening :
No
Leakage Current :
1μA
TANTALEX®, 199D
Min Operating Temperature :
-55°C
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C