199D106X0035D2V1
Mfr.Part #
199D106X0035D2V1
Description
CAP TANT 10UF 20% 35V RADIAL
GENERAL PURPOSE
Number of Terminations :
2
Lead Pitch :
2.54mm
Packaging :
Bulk
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension :
0.236Dia 6.00mm
Length :
6mm
Tan Delta :
0.08
Capacitance :
10μF
Width :
6mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.400 10.16mm
Mount :
Through Hole
Manufacturer Size Code :
D
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Type :
Conformal Coated
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Leakage Current :
0.0035mA
Published :
Voltage - Rated :
35V