199D106X0025CXV1E3
Mfr.Part #
199D106X0025CXV1E3
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
TANTALEX®, 199D
Terminal Pitch :
2.54mm
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Capacitance :
10μF
Width :
5.5mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
JESD-609 Code :
e3
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Published :
Leakage Current :
0.0025mA
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Package / Case :
Radial
Pbfree Code :
yes
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Size / Dimension :
0.217Dia 5.50mm
Tan Delta :
0.08
Polarity :
POLARIZED
Height Seated (Max) :
0.420 10.66mm