199D105X9025AXV1E3
Mfr.Part #
199D105X9025AXV1E3
Description
CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
Height Seated (Max) :
0.340 8.64mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin (Sn)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.54mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Tolerance :
±10%
Length :
6.35mm
Terminal Shape :
Wire
Capacitance :
1μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Voltage - Rated :
25V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Mount :
Through Hole
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Series :
TANTALEX®, 199D
Tan Delta :
0.04
Manufacturer Size Code :
A
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.173Dia 4.40mm
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Through Hole
Width :
4.4mm