199D105X9025AXV1
Mfr.Part #
199D105X9025AXV1
Description
CAP TANT 1UF 10% 25V RADIAL
Manufacturer Size Code :
A
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Capacitance :
1μF
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.340 8.64mm
Dissipation Factor :
4 %
Termination :
Conformal Coated
Height :
11.11mm
Published :
Leakage Current :
500nA
Length :
7.11mm
Size / Dimension :
0.173Dia 4.40mm
Lead Pitch :
2.54mm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Rated :
25V
ROHS3 Compliant
Diameter :
4.4mm
Packaging :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Polarity :
Polar
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
25V