199D105X0025A1V1E3
Mfr.Part #
199D105X0025A1V1E3
Description
CAP TANT 1UF 20% 25V RADIAL
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.280 7.11mm
Mount :
PCB, Through Hole
Not Applicable
Tan Delta :
0.04
Size / Dimension :
0.173Dia 4.40mm
Length :
4.4mm
Lead Spacing :
0.100 2.54mm
Width :
4.4mm
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e3
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Number of Terminations :
2
Capacitance :
1μF
Manufacturer Size Code :
A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mounting Type :
Through Hole
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Conformal Coated
Series :
TANTALEX®, 199D
Height :
12.192mm
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
Wire
Lead Pitch :
2.54mm