195D475X9050Z8T
Mfr.Part #
195D475X9050Z8T
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 50V 2910
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Max Operating Temperature :
125°C
Capacitance :
4.7μF
Dissipation Factor :
6 %
Tolerance :
±10%
Width :
2.6416mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Voltage - Rated :
50V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
GENERAL PURPOSE
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Length :
7.239mm
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Polarity :
Polar
Depth :
2.65mm