195D336X9025R2T
Mfr.Part #
195D336X9025R2T
Description
CAP TANT 33UF 10% 25V 2824
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
2824 (7260 Metric)
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated DC :
25V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Polarity :
Polar
Height :
3.5mm
Depth :
6mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
JESD-609 Code :
e3
Type :
Conformal Coated
Number of Pins :
2
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Leakage Current :
8.3μA
Tan Delta :
0.06
Series :
TANTAMOUNT®, 195D
Weight :
867.013466mg
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
33μF