195D336X9016Z2T
Mfr.Part #
195D336X9016Z2T
Description
CAP TANT 33UF 10% 16V 2910
Voltage - Rated :
16V
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Manufacturer Size Code :
Z
Height Seated (Max) :
0.114 2.90mm
Length :
7.24mm
Number of Pins :
2
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
16V
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Lead Free :
Lead Free
Max Operating Temperature :
125°C
Height :
2.65mm
Depth :
2.65mm
Width :
2.65mm
Dissipation Factor :
6 %
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Capacitance :
33μF
Polarity :
Polar
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Leakage Current :
5μA
Operating Temperature :
-55°C~125°C