195D336X9004X2T
Mfr.Part #
195D336X9004X2T
Description
CAP TANT 33UF 10% 4V 2910
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
4V
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Manufacturer Size Code :
X
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Leakage Current :
1.3µA
Length :
7.239mm
Voltage - Rated :
4V
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Dissipation Factor :
8 %
Published :
Width :
2.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Capacitance :
33μF
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Tolerance :
±10%