195D336X5025R2T
Mfr.Part #
195D336X5025R2T
Description
CAP TANT 33UF 5% 25V 2824
Conformal Coated
Feature :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated DC :
25V
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Tolerance :
±5%
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Length :
7.1882mm
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.5mm
Width :
6mm
Capacitance :
33μF
Voltage - Rated :
25V
Series :
TANTAMOUNT®, 195D
Depth :
6mm