195D336X0025R2T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
195D336X0025R2T
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 33UF 20% 25V 2824
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Depth :
6mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
33μF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Imperial) :
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated DC :
25V
Feature :
GENERAL PURPOSE
Package / Case :
2824 (7260 Metric)
Length :
7.2mm
Height Seated (Max) :
0.150 3.80mm
Published :
Size / Dimension :
0.283Lx0.236W 7.20mmx6.00mm
Polarity :
Polar
Max Operating Temperature :
125°C
Type :
Conformal Coated
Voltage - Rated :
25V
Manufacturer Size Code :
R
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Height :
3.5mm
Mount :
Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
5.9944mm