195D106X0010X2T
Mfr.Part #
195D106X0010X2T
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Description
CAP TANT 10UF 20% 10V 2910
Tolerance :
±20%
Published :
Size / Dimension :
0.285Lx0.104W 7.24mmx2.65mm
Type :
Conformal Coated
Mounting Type :
Surface Mount
Polarity :
Polar
Series :
TANTAMOUNT®, 195D
Height :
1.3mm
Manufacturer Size Code :
X
Height Seated (Max) :
0.061 1.55mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.24mm
Depth :
2.65mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
2A (4 Weeks)
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dissipation Factor :
6 %
Capacitance :
10μF
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated DC :
10V
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
2910 (7227 Metric)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Width :
2.6416mm