189-025-613R491
Mfr.Part #
189-025-613R491
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
D-Sub - Stacked
ECCN Code :
EAR99
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B ; 3 DB B
Gender :
Male to Male
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Current Rating :
5A
Connector Type :
Plug, Male Pins
Feature :
Board Lock, Grounding Indents, Shielded
HTS Code :
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Backset Spacing :
0.318 (8.08mm)
Number of Contacts :
25
Datasheets
189-025-613R491
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp 189-025-613R491 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~105°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, 189-025-613R491 pinout, 189-025-613R491 datasheet PDF, 189-025-613R491 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp 189-025-613R491 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.