185684K63RFB-F
Mfr.Part #
185684K63RFB-F
Description
CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL
Voltage - Rated AC :
40V
Size Code :
Size / Dimension :
0.283Lx0.177W 7.20mmx4.50mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Length :
7.2mm
Height Seated (Max) :
0.374 9.50mm
Voltage - Rated DC :
63V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.68µF
Terminal Pitch :
5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.5mm