185272K100RAB-F
Mfr.Part #
185272K100RAB-F
Description
CAP FILM 2700PF 10% 100VDC RAD
Width :
2.5mm
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
Terminal Pitch :
5mm
Voltage - Rated AC :
63V
Voltage - Rated DC :
100V
Height Seated (Max) :
0.256 6.50mm
Length :
7.2mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C