184682K400RAB-F
Mfr.Part #
184682K400RAB-F
Description
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD
Size / Dimension :
0.413Lx0.138W 10.50mmx3.50mm
Polyester, Metallized
JESD-609 Code :
e3
Length :
10.5mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Voltage - Rated AC :
200V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Mount :
Through Hole
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Package / Case :
Radial
Lead Pitch :
7.493mm
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ECCN Code :
EAR99
Width :
3.5mm
Capacitance :
6800pF
Terminal Pitch :
7.5mm
Voltage - Rated DC :
400V
Datasheets
184682K400RAB-F
Cornell Dubilier Electronics 184682K400RAB-F
184 6800pF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
184682K400RAB-F Overview
Electrical devices such as this have a lead spacing of 0.295 7.50mm.In addition to operating at -55°C~125°C degrees, the device is capable of operating at other temperatures as well.