184682K400RAA-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
184682K400RAA-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Width :
3.5mm
Voltage - Rated DC :
400V
Published :
Termination :
PC Pins
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 200
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.413Lx0.138W 10.50mmx3.50mm
Terminal Shape :
Flat
Tolerance :
±10%
Number of Terminations :
2
Length :
10.5mm
Terminal Pitch :
7.5mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Pitch :
7.493mm
HTS Code :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
6800pF
Series :
184
Package / Case :
Radial
Factory Lead Time :
20 Weeks
Size Code :
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Voltage - Rated AC :
200V