184224K100RCB-F
Mfr.Part #
184224K100RCB-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Description
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Tape and Reel (TR)
Length :
10.5mm
Size Code :
Terminal Pitch :
7.5mm
EAR99
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
Applications :
GENERAL PURPOSE
Series :
184
Packing Method :
TR
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Factory Lead Time :
20 Weeks
Package / Case :
Radial
Capacitance :
0.22µF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 63
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Size / Dimension :
0.413Lx0.197W 10.50mmx5.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
PC Pins
Voltage - Rated AC :
63V
Lead Pitch :
7.493mm
Tolerance :
±10%