184104K100RAA-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
184104K100RAA-F
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL
Manufacturer :
Cornell Dubilier Electronics
Product Category :
Film Capacitors
Dielectric Material :
Polyester, Metallized
HTS Code :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Size Code :
Terminal Shape :
Flat
Voltage - Rated DC :
100V
Lead Pitch :
7.493mm
Package / Case :
Radial
Size / Dimension :
0.413Lx0.138W 10.50mmx3.50mm
Mount :
Through Hole
Factory Lead Time :
20 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
3.5mm
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE (V): 63
Termination :
PC Pins
Length :
10.5mm
Tolerance :
±10%
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.276 7.00mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Capacitance :
0.1μF