183-025-213R571
Mfr.Part #
183-025-213R571
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Stock
883
In Stock :
883
Current Rating :
5A
Gender :
FEMALE
Termination :
Solder
Max Operating Temperature :
105°C
Material Flammability Rating :
UL94 V-0
Current Rating (Amps) :
5A
Factory Lead Time :
15 Weeks
Flange Feature :
Housing/Shell (4-40)
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Feature :
Board Lock
Backset Spacing :
0.590 (14.99mm)
Shell Size, Connector Layout :
3 DB B
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Published :
2008
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Finish :
Gold
Contact Plating :
Gold
Number of Positions :
25
Brass
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
183-025-213R571
Introducing D-Sub Connector Assemblies NorComp 183-025-213R571 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-55°C~105°C, Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, 183-025-213R571 pinout, 183-025-213R571 datasheet PDF, 183-025-213R571 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies NorComp 183-025-213R571 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.