1825Y6K00820FCR
Mfr.Part #
1825Y6K00820FCR
Description
CAP CER 82PF 6KV C0G/NP0 1825
Ceramic Capacitors
Published :
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
82pF
Datasheets
1825Y6K00820FCR
Knowles Syfer 1825Y6K00820FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 82pF