1825Y6K00681JXT
Mfr.Part #
1825Y6K00681JXT
Description
CAP CER 680PF 6KV X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
680pF
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y6K00681JXT
Knowles Syfer 1825Y6K00681JXT
FlexiCap™ 680pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00681JXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y6K00681JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm