1825Y6K00680FCR
Mfr.Part #
1825Y6K00680FCR
Description
CAP CER 68PF 6KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Capacitance :
68pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6K00680FCR
Knowles Syfer 1825Y6K00680FCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±1% 68pF