1825Y6K00560GCT
Mfr.Part #
1825Y6K00560GCT
Description
CAP CER 56PF 6KV C0G/NP0 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
56pF
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1825Y6K00560GCT
Knowles Syfer 1825Y6K00560GCT
FlexiCap™ 56pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00560GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1825Y6K00560GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm