1825Y6K00471MXT
Mfr.Part #
1825Y6K00471MXT
Description
CAP CER 470PF 6KV X7R 1825
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6K00471MXT
Knowles Syfer 1825Y6K00471MXT
FlexiCap™ 470pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00471MXT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1825Y6K00471MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm