1825Y6K00470GCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y6K00470GCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 47PF 6KV C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Tolerance :
±2%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
8 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
FlexiCap™
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
47pF
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Datasheets
1825Y6K00470GCT
Knowles Syfer 1825Y6K00470GCT
FlexiCap™ 47pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00470GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y6K00470GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm