1825Y6K00470FCT
Mfr.Part #
1825Y6K00470FCT
Description
CAP CER 47PF 6KV C0G/NP0 1825
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
47pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Published :
Datasheets
1825Y6K00470FCT
Knowles Syfer 1825Y6K00470FCT
FlexiCap™ 47pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00470FCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y6K00470FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm