1825Y6K00391MXT
Mfr.Part #
1825Y6K00391MXT
Description
CAP CER 390PF 6KV X7R 1825
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Capacitance :
390pF
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6K00391MXT
Knowles Syfer 1825Y6K00391MXT
FlexiCap™ 390pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00391MXT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R 2R1.
1825Y6K00391MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm