1825Y6K00390KCT
Mfr.Part #
1825Y6K00390KCT
Description
CAP CER 39PF 6KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Capacitance :
39pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6K00390KCT
Knowles Syfer 1825Y6K00390KCT
FlexiCap™ 39pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00390KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y6K00390KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm