1825Y6K00271JCT
Mfr.Part #
1825Y6K00271JCT
Description
CAP CER 270PF 6KV C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
270pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1825Y6K00271JCT
Knowles Syfer 1825Y6K00271JCT
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±5% 270pF