1825Y6K00150GCT
Mfr.Part #
1825Y6K00150GCT
Description
CAP CER 15PF 6KV C0G/NP0 1825
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Datasheets
1825Y6K00150GCT
Knowles Syfer 1825Y6K00150GCT
FlexiCap™ 15pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00150GCT Overview
A 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1825Y6K00150GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm