1825Y6K00120FCT
Mfr.Part #
1825Y6K00120FCT
Description
CAP CER 12PF 6KV C0G/NP0 1825
Capacitance :
12pF
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6K00120FCT
Knowles Syfer 1825Y6K00120FCT
FlexiCap™ 12pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6K00120FCT Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
1825Y6K00120FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm