1825Y6300822KCT
Mfr.Part #
1825Y6300822KCT
Description
CAP CER 8200PF 630V C0G/NP0 1825
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
8200pF
Published :
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y6300822KCT
Knowles Syfer 1825Y6300822KCT
FlexiCap™ 8200pF 630V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300822KCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1825Y6300822KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm