1825Y6300683MXT
Mfr.Part #
1825Y6300683MXT
Description
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y6300683MXT
Knowles Syfer 1825Y6300683MXT
FlexiCap™ 0.068μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300683MXT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y6300683MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm