1825Y6300682MXT
Mfr.Part #
1825Y6300682MXT
Description
CAP CER 6800PF 630V X7R 1825
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
6800pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Tolerance :
±20%
Datasheets
1825Y6300682MXT
Knowles Syfer 1825Y6300682MXT
FlexiCap™ 6800pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300682MXT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1825Y6300682MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm