1825Y6300682KCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y6300682KCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 6800PF 630V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
630V
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Capacitance :
6800pF
Datasheets
1825Y6300682KCR
Knowles Syfer 1825Y6300682KCR
FlexiCap 1825 4564Metric Ceramic Capacitor 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm C0G NP0 1B ±10% 6800pF