1825Y6300562MXT
Mfr.Part #
1825Y6300562MXT
Description
CAP CER 5600PF 630V X7R 1825
Voltage - Rated :
630V
Capacitance :
5600pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1825Y6300562MXT
Knowles Syfer 1825Y6300562MXT
FlexiCap™ 5600pF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300562MXT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1825Y6300562MXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm