1825Y6300562JXT
Mfr.Part #
1825Y6300562JXT
Description
CAP CER 5600PF 630V X7R 1825
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±5%
Capacitance :
5600pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
630V
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Datasheets
1825Y6300562JXT
Knowles Syfer 1825Y6300562JXT
FlexiCap™ 5600pF 630V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300562JXT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1825Y6300562JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm