1825Y6300562JCT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1825Y6300562JCT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1825 (4564 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 630V C0G/NP0 1825
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
1825 (4564 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
Capacitance :
5600pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
630V
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1825Y6300562JCT
Knowles Syfer 1825Y6300562JCT
FlexiCap™ 5600pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
1825Y6300562JCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1825Y6300562JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm